Kolejna fala oszustw w naszym regionie

2022-12-27 14:19
sylwester zabawa
Autor: Shutterstock

Ostatnia noc tego roku zbliża się wielkimi krokami, i jak to zwykle bywa niektórzy dopiero planują jak ją spędzić. Niestety, pośpiech mieszkańców naszego regionu wykorzystują oszuści.

Policjanci apelują, by w tych ostatnich dniach 2022 r. uważać na sylwestrowe oferty Last Minute, które pojawiają się na portalach społecznościowych czy sprzedażowych. Jak co roku w okresie sylwestra pojawiają się ogłoszenia, które nęcą swoją wyjątkową ofertą cenową, doskonałą lokalizacją, kuszącymi zdjęciami wnętrz czy najatrakcyjniejszymi widokami. Początkowo kontakt z wynajmującym może przebiegać poprawnie jednak już po wpłaceniu zaliczki mogą pojawić się problemy z komunikacją. To powinno być dodatkowym sygnałem, aby ponowie zweryfikować ofertę i nie narazić się na dodatkowe koszty związane z podróżą.

Niestety, często okazuje się że oferowana nieruchomość nie istnieje, a celem oszustów jest zdobycie naszych danych, dostępu do bankowości elektronicznej lub wyłudzenie pieniędzy. Warto więc być czujnym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE