Jechali nad morze, stracili prawa jazdy

2022-08-03 12:34
kpp
Autor: KPP Ostrzeszów

Nadal pośpiech i nadmierna prędkość w drodze nad morze, są głównym grzechem kierowców. W miniony weekend kolejni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na drodze K11 i K22 biegnącej przez nasz powiat. Nie obyło się bez mandatu i punktów karnych.

Pierwszy z kierowców na drodze K22, w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością o 104 km/h. 33-letni kierowca Skody, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Nałożono na niego mandat karny w wysokości 1500zł i przypisano 10 punktów karnych.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej późnym popołudniem w miejscowości Lędyczek. Również i tym razem powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, w tym przypadku o 52 km/h. 50-letniemu kierowcy z Elbląga zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz za popełnione wykroczenie ukarano mandatem karnym w wysokości 1500zł. Do jego konta przypisane zostało 10 punktów karnych.

Rekordzistą tego dnia był kierowca, który poruszał się z prędkością 116km/h przy obowiązujących 50 km/h. 44-latek mieszkający na terenie Niemiec, nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom powodu przekroczenia prędkości, aż o 66 km/h. On również stracił uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przyjął grzywnę w formie mandatu karnego w wysokości 2000zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE