Czy złotowska policjantka przekroczyła uprawnienia?

2022-11-17 15:39
https://www.youtube.com/shorts/kxiCbA9TzBo
Autor: https://www.youtube.com/shorts/kxiCbA9TzBo

Do nietypowej sytuacji doszło na terenie gminy Tarnówka. Zachowanie funkcjonariuszki zostało nagrane.

Widać na nim jak wytrąca z ręki mężczyzny telefon, którym nagrywał przebieg całego zajścia.

Patrol skończył interwencję, do której został wezwany. Przed radiowozem policjantów, którzy chcieli odjechać z osiedlowego parkingu, bezpośrednio przed maską stanoł mężczyzna. Uniemożliwiał on im odjazd. Policjanci po wielokrotnym wezwaniu mężczyzny do zachowania zgodnego z prawem użyli wobec niego siły fizycznej.

Powiedział nam mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji, który podkreśla, że całe zajście zostanie dokładnie wyjaśnione.

Całą tę sytuacja na polecenie komendanta powiatowego policji jest wyjaśniana szczegółowo. Materiał, który zostanie zebrany w tej sprawie, zostanie przekazany do prokuratury celem oceny prawno-karnej.

Ne efekty postępowania będziemy musieli poczekać. Jeżeli faktycznie doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszkę czekać będą ją konsekwencje.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE