Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w powiecie ostrzeszowskim

2022-10-05 11:21
szlachetna paczka
Autor: JL

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Finał już w grudniu, a najpierw trzeba wszystko przygotować. Do tego potrzeba sporo rąk - a tych niestety wciąż brakuje. W tym momencie w powiecie ostrzeszowskim jest tylko pięciu wolontariuszy i to zdecydowanie za mało ... Jak dołączyć do szlachetnej rodziny? To bardzo proste!

Dołącz do ekipy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i podaruj szczęście rodzinom, które są w potrzebie. W powiecie ostrzeszowskim jest teraz tylko pięciu wolontariuszy Szlachetnej Paczki - a to zdecydowanie za mało. Jeśli chcesz pomóc i masz trochę czasu - nie czekaj, zgłoś się już dziś.

By zostać wolontariuszem, przede wszystkim należy zarejestrować się na stronie Szlachetnej Paczki - wystarczy wejść na stronę, a tam będzie link przekierowujący. Potem trzeba wypełnić wniosek chęci bycia wolontariuszem i następnie z takim kandydatem skontaktuje się regionalny lider. Później lider rozmawia z osobą zainteresowaną, przedstawia zasady, jak wygląda wolontariat w Szlachetnej Paczce i jakie są główne cele i zadania. Następnie taki kandydat decyduje, czy chce dalej kontynuować i kolejnym krokiem jest szkolenie - mówi lider Szlachetnej Paczki w powiecie ostrzeszowskim, Krzysztof Wąsala.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki przede wszystkim odpowiada za kontakt z rodziną, do której pomoc jest skierowana.

My jako wolontariusze odwiedzamy rodziny w potrzebie, rozmawiamy z nimi, poznajemy ich historię. Później mamy też z nimi bezpośredni kontakt, jeżdżąc i rozwożąc paczki. Warto zaznaczyć, że naszym obowiązkiem jest także spisywanie historii rodzin, by pomoc trafiła do osób, które faktycznie tego potrzebują, a darczyńcy, by wiedzieli, co jest najbardziej potrzebne - dodaje wolontariuszka Szlachetnej Paczki, Katarzyna Wawrzyniak - Krul.

Najpiękniejszym momentem dla wolontariuszy jest WEEKEND CUDÓW, podczas którego rozwożą paczki do rodzin. W tym roku weekend cudów przypada 10 i 11 grudnia.

Rekrutacja trwa cały czas - ale to właśnie teraz potrzeba najwięcej rąk do pracy.

Chcecie dołączyć? Kliknijcie tutaj.

Jak pomóc tonącemu? Prawda i fałsz

Pytanie 1 z 10
Oceń realnie swoje możliwość. Nie umiesz pływać - nie wchodź do wody
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE