Zimna woda uzależnia! Dołącz do MORSÓW W ZALEWIE i przekonaj się o tym - już w najbliższą niedzielę

2023-01-25 9:38
morsy w zalewie
Autor: Morsy W Zalewie

Dołącz do kobylogórskiej grupy MORSY W ZALEWIE i zanurz się w zimnej wodzie. Akcja wspólnego morsowania już po raz czwarty organizowana jest w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rekordowo wzięło w niej udział blisko 350 osób!

Wspólne morsowanie w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To impreza, która już po raz czwarty odbędzie się w Kobylej Górze.

Przyjść i zmierzyć się z zimną wodą może każdy - zarówno ci, którzy morsowanie mają już we krwi, jak i ci, którzy chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy.

To impreza dla każdego, zapraszamy wszystkich. To nie jest tak, że tylko morsy. Mamy przygotowanych kilka atrakcji. Przede wszystkim chcemy uaktywnić wszystkich, nie tylko tych, którzy będą wchodzili do wody, ale też tych, którzy będą im towarzyszyli. Dlatego będzie rozgrzewka, zumba, trochę potańczymy, będzie też poczęstunek. Chcemy się po prostu dobrze bawić i chcemy, żeby ludzie dobrze się z nami bawili - mówi jeden z założycieli kobylogórskiej grupy Morsy w zalewie - Maciej Budziewski.

Zajęcia zumby poprowadzi Klaudia Bryza.

Jeśli chcecie spróbować swoich sił po raz pierwszy, wcześniej warto się do tego przygotować.

Każdy może wejść, tylko jeżeli ktoś ma jakieś problemy ze zdrowiem, to musiałby zapytać swojego lekarza, a jak będzie już zgoda to przede wszystkim nie bać się, rozgrzać, przygotować, porozmawiać z nami. Ważne jest, by wejść w odpowiednim nastroju, odpowiednio nastawionym. Później, w trakcie wchodzenia głęboko oddychać żeby się uspokoić i po kilkudziesięciu sekundach udzielają się już endorfiny. Najlepszym przygotowaniem do tego jest robienie sobie zimnych pryszniców. Wieczorem lub rano po prostu ostatnie chwile pod prysznicem spuścić na siebie zimną wodę i sobie podkręcać. Za pierwszym razem może być chłodna, później już zimniejsza - dodaje współzałożyciel grupy, Grzegorz Cieliczka.

Nie trzeba od razu zanurzać się ,,w całości''. 

Jeżeli ktoś nie umie sobie tego wyobrazić i czuje blokadę, namawiam do tego, by zdjąć buty, skarpetki i wejść do zimnej wody po kostki. I już się to liczy. To nie jest tak, że od razu trzeba przemóc się i zanurkować. Organizm dokładnie powie nam, czego chce. Jeżeli poczujemy ból, to od razu wiadomo jest, że organizm włącza mechanizm obronny i mówi UCIEKAJ. Wtedy można przez chwilę postać i pooddychać. Ważne jest, by wdech był dwa razy krótszy niż wydech. Długie wydychanie powoduje to, że organizm od razu dostaje sygnał - jesteś bezpieczny. Skorzystajmy z tego, co już od setek tysięcy lat jest w naszej naturze - dodaje Maciej Budziewski.

morsy
Autor: Morsy W Zalewie
morsy
Autor: Morsy W Zalewie

By wziąć udział - nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść - i dobrze się bawić.

Start, już w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 nad zalewem Blewązka w Kobylej Górze. 

FAKTY i MITY na temat morsowania! Nie znasz ich? Nie wchodź do wody!

Pytanie 1 z 10
Kto nie powinien morsować?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE