Zamiast mandatów - upomnienia i prezent. Policjanci z Mikstatu rozdawali mieszkańcom maseczki

2020-04-17 11:02
maski
Autor: Mikstat.pl Danuta Kamińska, sekretarz miasta i gminy Mikstat przekazała paczkę maseczek ochronnych funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Mikstacie.

W pierwszym dniu obowiązywania nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, policjanci w Mikstacie prewencyjnie wręczali mieszkańcom maseczki ochronne, przekazane przez mikstacki samorząd. Nie było mandatów, jedynie pouczenia, ale taka taryfa ulgowa obowiązywała tylko wczoraj. Teraz policja przyjrzy się kto maseczkę ma, a kto nie. Osoby nagminnie łamiące przepisy będą karane.

Decyzją burmistrza Mikstatu, Henryka Zielińskiego część maseczek zakupionych przez mikstacki samorząd dla mieszkańców, została przekazana funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Mikstacie. 

Uzgodniliśmy z panem burmistrzem, że w pierwszym dniu obowiązkowego zasłaniania ust i nosa osoby, które nie dostosują się do tych przepisów nie będą karane mandatami, tylko zostaną upomniane i w celach prewencyjnych policjanci wręczą im maseczki przekazane przez gminę. Prosimy jednak nie lekceważyć obowiązku zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, który wprowadzono dla naszego wspólnego dobra, żeby chronić obywateli przed zakażeniem koronawirusem. Osoby, które notorycznie nie będą przestrzegać przepisów nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Wyjaśnia asp. szt. Mariusz Tomczak, kierownik Posterunku Policji w Mikstacie.

Mandat za brak maseczki wynosi 500 zł, kara administracyjna od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE