Wystawa "Rzecz o Izraelu" w Kaliszu oficjalnie otwarta - nad bezpieczeństwem czuwała policja

2021-12-01 15:13
Rzecz o Izraelu
Autor: ksz Wystawa "Rzecz o Izraelu" w Kaliszu

Wystawa "Rzecz o Izraelu" oficjalnie otwarta. Na Rynku w Kaliszu znajdziecie kilkanaście plansz, na których przedstawione są rzeczy codziennego użytku, kojarzące się z Izraelem. Ekspozycje otworzył dziś (1.12) prezydent miasta Krystian Kinastowski wraz z przedstawicielami ambasady Izraela w Polsce.

Dziś (1.12) przed kaliskim Ratuszem prezydent miasta Krystian Kinastowski oficjalnie otworzył wystawę zatytułowaną "Rzecz o Izraelu". Na planszach można zobaczyć rzeczy codziennego użytku takie jak kawa po turecku czy butelka olejku do opalania, które kojarzą się z Izraelem.

Chciałbym nadmienić, że jest to ekspozycja, która w szczególny sposób opowiada o historii Izraela. Ukazuje ją bowiem przez pryzmat przedmiotów, które są blisko związane z produktami izraelskiego pochodzenia. Inne nabrały uniwersalnego znaczenia i może je znaleźć w domu każdej rodziny - niezależnie od pochodzenia czy wyznania.

mówi prezydent Kinastowski.

Bezpieczeństwa pilnowała policja i straż miejska, a każdy kto wchodził na teren wystawy był sprawdzany. To wszystko przez wydarzenia jakie miały miejsce 11 listopada w Kaliszu. Przypomnijmy - wówczas spalono Statut kaliski i wykrzykiwano antysemickie hasła. Do tych wydarzeń nawiązała w swoim przemówieniu Tal Ben-Ari Yaalon, chargé d'affaires ambasady Izraela w Polsce.

Szczególnie bolesny jest fakt, że te wszystkie wydarzenia miały miejsce w mieście, które przed Wojną było symbolem tolerancji i domem dla 27 tysięcy Żydów, którzy stanowili 1/3 jego populacji. Paląc Statut kaliski ci ludzie próbowali spalić mosty budowane przez lata między Polakami, a Żydami. Naszym zadaniem jest dopilnować, żeby ponieśli porażkę. 

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Tak wygląda Fabryka Norblina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE