Wmurowali akt erekcyjny - trwa budowa nowego przedszkola w Czajkowie

2021-07-20 10:14
akt
Autor: czajkow-gmina.pl

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej. Nie zabrakło go również w Czajkowie, gdzie powstaje właśnie nowoczesne przedszkole z oddziałem żłobkowym. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy, posłowie z naszego okręgu, a także przedstawiciele firmy, która zajmuje się budową obiektu.

To jedna z najważniejszych i największych inwestycji w Czajkowie od lat. Gmina na realizacje zadania wyda prawie 7,3 mln zł. I to jest o wiele mniej niż przewidywał kosztorys. Samorząd szacował, że wyda ponad 8 milionów zł. Placówka powstaje w centrum miejscowości. 

Obiekt przedszkolny jest przewidziany dla 4 oddziałów, tj. dla 100 dzieci w wieku 3-5 lat. Część żłobkowa obejmuje miejsca dla 15 dzieci. Wskazane wielkości w pełni odpowiadają zapotrzebowaniu na tego typu usługi opiekuńczo – wychowawcze na terenie gminy.

Mówi wójt Czajkowa Henryk Plichta.

Dodatkowo inwestycja zakłada pobudowanie parkingu, drogi dojazdowej, placu zabaw wraz z miejscem wydzielonym do nauki na świeżym powietrzu i ciąg pieszo-rowerowy.

Prace budowalne ruszyły wiosną. Teraz podpisano i wmurowano akt erekcyjny. 

Akt erekcyjny wraz z pamiątkami dokumentującymi nasze czasy (...) został umieszczony w specjalnej kapsule. Sygnatariusze aktu dokonali wmurowania tuby w przygotowany wcześniej otwór w ścianie nowopowstającego obiektu. Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii z tego jakże ważnego dla naszej społeczności wydarzenia.

Czytamy na stronie Urzędu Gminy w Czajkowie.

Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE