Wielkopolskie Dożynki w tym roku w Ostrzeszowie!

2020-03-06 10:58
dożynki
Autor: pixabay.com

Rolnicy dopiero zaczynają pracę w polu, a samorządowcy już myślą o święcie plonów. I w tym roku to najważniejsze, wojewódzko – diecezjalne odbędzie się w Ostrzeszowie. Tradycyjnie każdego roku takie dożynki odbywają się w innej części regionu. Tym razem padło właśnie na Ostrzeszów. W czwartek, 5 marca odbyło się spotkanie samorządowców w tej sprawie.

Wojewódzko – diecezjalne Dożynki zorganizują samorządy: wojewódzki, powiatu ostrzeszowskiego i miasta i gminy Ostrzeszów.  Spotkanie w tej sprawie odbyło się w czwartek, 5 marca w Ostrzeszowie i zapadła decyzja, że tegoroczne wielkopolskie święto plonów odbędzie się właśnie w Ostrzeszowie.

Może się wydawać, że czasu jeszcze jest bardzo dużo, ale zorganizowanie tak dużej uroczystości, w której biorą udział rolnicy z całej Wielkopolski i towarzyszą jej dodatkowe wydarzenia jak wystawy wymaga czasu dlatego miejsce ustalamy zawsze na początku roku. I od tego momentu pracujemy nad szczegółami.

Mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Teraz jest czas na rozdzielenie zadań. A jest nad czym pracować. Organizatorzy muszą pomyśleć nad wyborem atrakcji, motywu przewodniego święta plonów i zaprosić gwiazdy. Kto wystąpi? Tego na razie nie wiadomo.

W ubiegłym roku Dożynki wojewódzko-archidiecezjalne odbyły się w Siedlcu.

Podejrzenie koronawirusa w powiecie Ostrowskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE