Umowa podpisana - Ostrzeszów będzie miał miejski żłobek

2020-06-01 12:10
maluch plus
Autor: Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk/Fb

Budowa żłobka w Ostrzeszowie będzie możliwa dzięki rządowemu programowi Maluch Plus. Dziś (01.06) burmistrz miasta i gminy Patryk Jędrowiak podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu umowę o dofinansowaniu inwestycji. Informacja o tym, że Ostrzeszów środki otrzyma pojawiła się już w marcu, jednak dopiero teraz, po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa możliwe było spotkanie się i oficjalne podpisanie dokumentów.

Rządowy program Maluch Plus wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dotacje podpisało 5 samorządów, w tym ostrzeszowski. 

Bardzo się cieszę, że to właśnie dzisiaj, 1 czerwca mogę razem z minister Marleną Maląg z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej parafować te umowy. Wszystkie przyznane dziś dofinansowania na kwotę ponad 7 mln zł pozwolą stworzyć ponad 250 miejsc w żłobkach (...). Dzięki programowi z roku na rok wzrasta wskaźnik użłobkowienia w Wielkopolsce. Na przestrzeni lat 2015-2019 wskaźnik udało się podnieść z 12 do 25 procent.

Mówi Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Prócz ostrzeszowskiego samorządu umowy podpisali także przedstawiciele miast i gmin - Osiecznej, Gniezna, Ostrowa Wielkopolskiego i Wielenia. 

Żłobek w Ostrzeszowie powstanie przy przedszkolu numer 5. Koszt inwestycji szacowany jest na około 1.850.000 złotych. Kwota dofinansowania z rządowego Programu Maluch Plus wynosi 1.320.000 złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy TU https://www.eska.pl/ostrzeszow/w-ostrzeszowie-powstanie-miejski-zlobek-przy-przedszkolu-numer-5-aa-LYTQ-dcKE-j3VZ.html

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE