Udawał policjanta i "kontrolował" czy sklepy przestrzegają nowych zaostrzeń epidemiologicznych

2020-04-17 14:37
policja
Autor: KPP Ostrzeszów

19-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i sam "kontrolował" miejscowe sklepy, czy te przestrzegają wszystkich zasad związanych z epidemią koronawirusa. Mężczyzna nie wzbudzał podejrzeń, bo miał podrobioną policyjną legitymacje czy pas z atrapą broni. To wszystko jak powiedział zrobił między innymi... z nudów.

Od połowy marca tego roku 19-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego chciał na własną rękę upewnić się, że miejscowe sklepy stosują się do wprowadzonych zaostrzeń. Podawał się więc za policjanta i przeprowadzał „kontrole”. Teraz zajmie się nim prawdziwa policja. 

Jakkolwiek idea słuszna, tak metoda, którą obrał gorliwy młodzieniec, była wysoce nieodpowiednia i nieodpowiedzialna. Młody mężczyzna podawał się za policjanta. „Uzbrojony” w fałszywą legitymację, pas, na którym miał atrapę borni oraz krótkofalówkę, wchodził do sklepów i zwracał uwagę na zarówno faktyczne, jak i nieistniejące naruszenia, jakich mógł dopuścić się dany sklep.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie. 

Jak zeznał 19-latek faktycznie chciał pomóc w kontroli sklepów, a poza tym robił to... z nudów. 

Za przywłaszczenie funkcji funkcjonariusza publicznego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do roku. Postępowanie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE