mobilna kuchnia warsztatowa w bukownicy

i

Autor: Urząd MiG Grabów nad Prosną

Tutaj nie marnuje się jedzenia! BUKOWIANKI będą miały mobilną kuchnię

2022-10-14 9:51

Koło Gospodyń Wiejskich z Bukownicy podpisało właśnie umowę na zakup kuchni mobilnej o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa wielkopolskiego w ramach Programu Zapobieganiu Marnotrawstwa i Strat Żywności w Wielkopolsce.

W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz pierwszy ogłosił nabór wniosków w ramach konkursu ,,Mała kuchnia warsztatowa realizowanego w ramach Programu Zapobieganiu Marnotrawstwa i Strat Żywności w Wielkopolsce.

Zgłoszenie do konkursu wysłały Panie z KGW Bukowianki - i dofinansowanie na zakup mobilnej kuchni warsztatowej, otrzymały. 

Po raz pierwszy w tym roku ogłosiliśmy konkurs na zakup małych mobilnych kuchni warsztatowych. Kilkanaście takich kuchni zostanie zakupionych - w całej Wielkopolsce. W ramach tego konkursu projekt złożyły także Panie z KGW w Bukownicy i to dofinansowanie otrzymały. Chcemy w ten sposób promować zapobieganie marnowaniu żywności, bo to obecnie ogromny problem - mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

Mobilna kuchnia warsztatowa jest przystosowana do przygotowywania posiłków na zewnątrz - jej koszt to blisko 15 tysięcy złotych.

QUIZ. Połącz w pary danie i kuchnię, z której ono pochodzi

Pytanie 1 z 25
Knedliki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE