„Trzynaście Zagadek” Agaty Christie w języku migowym. To już kolejna „zamigana” lektura

2022-08-08 10:26
„Trzynaście Zagadek” Agaty Christie w języku migowym. To już kolejna „zamigana” lektura
Autor: Fundacja Kwadratura „Trzynaście Zagadek” Agaty Christie w języku migowym. To już kolejna „zamigana” lektura

Przetłumaczyli już „Małego Księcia”, „Calineczkę” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Teraz czas na „Trzynaście Zagadek” Agaty Christie. Fundacja Kwadratura z Kalisza tłumaczy książki na język migowy.

Fundacja Kwadratura nie zwalnia tempa i realizuje trzecią edycję programu „Zamigana lektura”. Projekt adresowany jest dla dzieci, młodzieży niesłyszącej, dorosłych członków ich rodzin oraz nauczycieli.

Pierwsza edycja uzmysłowiła nam, iż w zasobach Internetu nie są dostępne tłumaczenia lektur na język migowy. Realizacja tego projektu pozwoliła nam jako pierwszym w Polsce przetłumaczyć „Małego księcia” na PJM. Kontynuacja projektu będzie wydarzeniem kulturalnym on-line mającym na celu zwiększenie zasobu lektur tłumaczonych w PJM.

Informuje Fundacja Kwadratura

Język migowy to nie tylko środek komunikacji, ale również jest to forma artystyczna- przestrzenna i wizualna.

Język migowy uwrażliwiana piękno języka odbiorców zarówno słyszących jak i głuchych ze względu na swoją trójwymiarowość i dynamikę. Wybrane przez nas lektury zawierają ponadczasowe i uniwersalne wartości. Dedykowane są zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Każda nasza lektura jest dwujęzyczna; zawiera lektora czytającego w języku polskim oraz lektora języka migowego. Dzięki tej dwujęzyczności łączymy świat słyszący ze światem niesłyszącym. Połączenie gestu, słowa i obrazu wprowadza odbiorcę w świat kultury słowa, ułatwia rozumienie świata i istniejących w nim zależności.

Dodaje fundacja

Projekt dofinansowano ze środków Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Najpopularniejsze bajki Disneya. Nawet ich fani mogą mieć problem, aby zdobyć komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Jakie imie nosi tytułowy "Dzwonnik z Notre Dame"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE