Skrzywdził dziecko. Ksiądz Arkadiusz H. stanie przed sądem! [POSŁUCHAJ]

2020-09-16 15:19
Zabawa w chowanego
Autor: wikipedia ZABAWA W CHOWANEGO film braci Sekielskich

Wykorzystał seksualnie ministranta. Stanie przed sądem. Prokuratura w Pleszewie zakończyła śledztwo w głośnej sprawie księdza Arkadiusza H., bohatera filmu braci Sekielskich, który miał skrzywdzić co najmniej kilkoro chłopców. Ale większość z tych spraw się przedawniła. Dlatego prokurator oskarżył 52 - letniego dziś mężczyznę, o czyny wobec jednego chłopca, których miał się dopuścić w latach 1998 - 2000.

Tą sprawą żyje do dziś cała Polska. Dramat wielu chłopców pokazał film braci Sekielskich. Od jego premiery w maju tego roku, nie cichnie dyskusja o pedofilii w kościele.

Bohater "Zabawy w chowanego" miał skrzywdzić co najmniej kilku chłopców. Ale wobec sześciu ofiar, które zgłosiły się do prokuratury, śledztwo zostało umorzone. Bo czyny się przedawniły. Dlatego prokurator oskarżył- 52 letniego dziś księdza- o wykorzystanie seksualne jednego dziecka. Do czynów miało dochodzić w latach 1998- 2000.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

52- latek, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym wobec małoletniego, który w chwili czynów miał mniej niż 15 lat. Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych, szczegóły nie są ujawniane.

Akt oskarżenia wobec księdza Arkadiusza H. Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Konsekwencją filmu braci Sekielskich było także m.in. odwołanie biskupa kaliskiego ks. Edwarda Janiaka z kurii kaliskiej. Bo miał on przez lata ukrywać fakty o pedofilii w kościele. Tę sprawę cały czas kościół wyjaśnia.

Płyną kajakami do Bałtyku
Źródło: Skrzywdził dziecko. Ksiądz Arkadiusz H. stanie przed sądem! [POSŁUCHAJ]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE