Sierżant Rafał Stramowski z Kępna przebiegł "Maraton Komandosa"

2021-11-30 11:07
kpp
Autor: KPP Kępno

Jak relaksować się po pracy? Są różne sposoby. Jedni lubią obejrzeć serial, drudzy robią drzemkę, a jeszcze inni startują w ultra ciężkich maratonach. I tak właśnie "odpoczywa" sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Policji w Kępnie. Policjant wystartował właśnie w "Maratonie Komandosa" w Lublińcu i na 400 startujących mundurowych zajął wysokie 6 miejsce.

Sierżant Rafał Stramowski , oficer prasowy Komendy Policji w Kępnie wziął właśnie udział w legendarnym "Maratonie Komandosa" zorganizowanym po raz osiemnasty przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Policjant przebiegł ponad 42 kilometry w pełnym umundurowaniu i z 10 - kilogramowym plecakiem w niecałe 5 godzin.

Naszemu policjantowi udało się dotrzeć do mety w czasie 4 godzin i 58 minut, co dało mu 57 miejsce w kategorii Open, natomiast bardzo wysokie 6 miejsce w kategorii POLICJI.

Mówi sierż. szt. Filip Ślęk z KPP Kępno.

Sierżant Rafał Stramowski ma już biegowe plany na przyszły rok. Chce zdobyć tytuł "Szlema Komandosa".

Nasz mundurowy w przyszłym roku powalczy i sprawdzi się w "Szlemie Komandosa". Aby zdobyć ten prestiżowy tytuł, sierż. Stramowski wystartuje w piątce legendarnych, bardzo wymagających biegów terenowych w jednym roku kalendarzowym na różnych dystansach:

- Setka Komandosa - dystans 100 km- Półmaraton Komandosa - dystans 21 km- Bieg o Nóż Komandosa - dystans 10 km- Ćwierćmaraton Komandosa - dystans 10 km- Maraton Komandosa - dystans 42 km

Dodaje sierż. szt. Filip Ślęk.

Start we wszystkich tych dystansach odbywać się będzie w pełnym umundurowaniu i z 10 kilogramowym plecakiem. Po starcie w pięciu zawodach w jednym roku, sumuje się uzyskany w nich czas. To wyzwanie, które udaje się tylko nielicznym.

Polecany artykuł:

Srebrny TEODOR z Ostrowa!
Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE