Samorządy lokalne - finanse spinają się z trudem

2022-07-01 9:57
park wodny
Autor: um ostrów

Przekładane przetargi, inwestycje droższe niż zakładano, mniejsze udziały w rozliczeniach PIT – samorządy lokalne borykają się z coraz większymi problemami. Dotyczy to głównie bieżącego utrzymania, ale też planowanych inwestycji.

Problemy odczuwają samorządowy lokalne, gdzie duży jest udział PIT. Regulacje centralne powodują, że dochody cały czas się zmniejszają. Jest co prawda w zamian oferta inwestycyjna, ale ona nie odpowiada na to, co zgłaszają samorządowcy- bieżące utrzymanie obiektów. Jeśli bieżące dochody są niewystarczające, to te finanse się nie spinają - mówi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. 

poradnia
Autor: powiat ostrowski

Nierozstrzygnięty został przetarg na budowę parku wodnego w Ostrowie – miasto zdecydowało się poczekać z ogłoszeniem kolejnego. Powiat ostrowski rozpoczyna budowę poradni pedagogiczno-psychologicznej, ale musiał dołożyć do inwestycji dodatkowy milion złotych ze swojego budżetu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE