Rekordowy nabór do szkół średnich w powiecie ostrzeszowskim!

2022-06-24 10:10
rekrutacja do szkół
Autor: pixabay.pl

To naprawdę bardzo dobry nabór do szkół ponadpodstawowych w Ostrzeszowie. Zakończył się pierwszy etap - rekrutacja online, i są już pierwsze podsumowania.

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji, w którym wzięło udział łącznie 951 uczniów. Co ciekawe o miejsce w jednej z trzech szkół średnich w Ostrzeszowie starają się także osoby spoza powiatu. Dla porównania w tym roku szkolnym w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych naukę rozpoczęło 527 uczniów.Więcej chętnych to m.in. efekt tego, że do szkół średnich idzie rocznik prawie dwa razy większy niż w latach poprzednich.

Młodzież chce uczyć się w naszych szkołach. W tej chwili już mamy niezwykłą satysfakcję z naboru do szkół średnich. Jest on zdecydowanie większy niż w roku ubiegłym. Ma się kto u nas uczyć, marka i poziom naszych szkół ponadpodstawowych są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Teraz pozostaje nam tylko nieustannie podnosić poziom kształcenia i dbać także o wygląd tych placówek - mówi Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

Przed kandydatami kolejne etapy naboru – zgodnie z harmonogramem do lipca muszą dostarczyć do wybranych szkół wszystkie niezbędne dokumenty. Szczegóły na stronie powiatu ostrzeszowskiego.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE