Pożar w Jaźwinach - straty sięgają 2 milionów złotych!

2020-04-03 12:37
straż
Autor: KPP Ostrzeszów

Wczoraj (02.04) w miejscowości Jaźwiny w gminie Kraszewice doszło do pożaru samochodu ciężarowego i rębaka do drewna. Specjalistyczny sprzęt spłonął niemal doszczętnie. Przyczyną było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Straty są ogromne, sięgają 2 milionów złotych.

W czwartek, 2 kwietnia około godziny 22:45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał informację o pożarze w miejscowości Jaźwiny. Palić miał się pojazd ciężarowy oraz maszyneria specjalistyczna.

Wysłany na zgłoszenie patrol z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zastał na miejscu prowadzącą akcję gaśniczą przez straż pożarną. W sumie do walki z żywiołem zostało zadysponowanych aż siedem jednostek OSP i PSP. Pożar po kilku godzinach został opanowany. Niemal doszczętnie spłonął rębak do zrębki drewna. Uszkodzeniu uległ też pojazd ciężarowy. Po przeprowadzonych ustaleniach policjanci i strażacy orzekli, że przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

Informuje policja z Ostrzeszowa.

Właściciele wstępnie oceniają straty na około 2 miliony złotych. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Grabowie nad Prosną. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE