Policja apeluje - zainteresuj się

2021-12-17 9:29
polijca apeluje
Autor: policja ostrów

Warto się rozejrzeć i zainteresować starszymi sąsiadami, którzy mieszkają samotnie. Nasza reakcja może uratować im życie, a pomoc w codziennych sprawach okazać się oczekiwana.

Czasami prawidłowa reakcja może uratować życie osobie samotnej, starszej.

Jeśli jesteśmy zaniepokojeni tym, że nasz sąsiad od kilku dni nie wychodzi z domu należy poinformować służby. Zawsze można zadzwonić do oficera dyżurnego - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Osoby starsze boją się prosić o pomoc, nie chcą zaprzątać sobą uwagi i czasu innych. Apelujemy zatem by nie pozostawać obojętnym wobec osób samotnych, czy tych wychłodzonych na dworze. Każda informacja o takim przypadku może uratować komuś życie - dodaje rzecznik.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można zadzwonić do oficera dyżurnego lub dzielnicowego - numery na stronie policji.

polijca apeluje
Autor: az
Sonda
Rozdajesz prezenty na Boże Narodzenie?
Źródło: Policja apeluje - zainteresuj się samotnym sąsiadem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE