Ostrzeszowianie kochają planszówki!

2020-02-06 11:53
ock
Autor: Ostrzeszowskie Centrum Kultury

"Wszystko Gra" czyli wieczorki z planszówkami organizowane w Ostrzeszowskim Centrum Kultury cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Spotkania z grami odbywają się od prawie dwóch lat i uczestniczą w nich zarówno młodsi jak i starsi ostrzeszowianie. OCK oferuje szeroki wachlarz tytułów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W wydarzeniach bierze udział od 40 do nawet 100 osób.

Spotkania z cyklu "Wszystko Gra" mają przede wszystkim zachęcić dzieci i młodzież do porzucenia konsoli czy smartfonów na rzecz rozrywki "z żywym człowiekiem". Jak mówi Michał Szmaj, jeden z organizatorów wieczorków,  zawiązują się tu nowe przyjaźnie i ludzie -po prostu- ze sobą rozmawiają. 

Ludzie, którzy się wcześniej zupełnie nie znali, poznają się tutaj przy planszy. I chcą się spotykać nadal i to jest super, natomiast ciągle dochodzą nowe twarze, staramy się też o to, żeby to odpowiednio promować. No i w ten sposób może się nie zmieścimy za chwilę na jednej sali, może zaczniemy grać na dwóch.

- mówi Michał Szmaj.

Do wyboru jest ponad 100 tytułów gier. Ich zasady objaśniają wolontariusze. To pomaga szybciej "złapać" regulamin danej gry. Uczestnicy nie muszą czytać, czasami długich podpowiedzi, dodaje Michał Szmaj.

 Wolontariusze zespołu "Wszystko Gra"  są tutaj gotowi wytłumaczyć te wszystkie nowe gry, bo problem polega na tym z grami planszowymi, że nie wszyscy w nie grają, bo trzeba przeczytać instrukcję, która czasami jest długa, a w ten sposób że my jesteśmy gotowi wytłumaczyć tę grę na szybko, no to trwa to około 5 minut i od razu można przystąpić do zabawy.

A kolejna okazja do zabawy już w najbliższą sobotę. Wieczór z planszówkami startuje o godzinie 18 w sali klubowej OCK. Wstęp jest wolny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE