Ostrzeszów: Teraz jest spokojnie - ale prawdziwe apogeum ptasiej grypy dopiero przed nami

2022-08-17 13:17
ptasia grypa
Autor: pixabay.pl

W tym roku ptasia grypa zaskoczyła hodowców, jak i służby weterynaryjne. Zazwyczaj pierwsze ogniska występują jesienią. Tym razem było inaczej - do pierwszego zakażenia doszło już latem. I choć jak na razie jest już dość spokojnie, to odpowiednie służby powoli szykują się przed jesiennym powrotem wirusa.

Choć sezon ptasiej grypy zwykle rusza późną jesienią - tym razem było inaczej. Pierwsze ogniska zakażeń w powiecie ostrzeszowskim zgłoszono już w lipcu. To bardzo nietypowa i alarmująca sytuacja, która zaskoczyła wszystkich - zarówno służby weterynaryjne, jak i gospodarzy oraz hodowców. Na ten moment zlikwidowano zakażone hodowle i nie pojawiła się żadna informacja o kolejnych ogniskach zakażeń. Nie oznacza to jednak, że możemy odetchnąć ze spokojem.

Prawdziwe apogeum ptasiej grypy dopiero przed nami. Dlatego Powiatowy Lekarz Weterynarii cały czas apeluje o odpowiednią higienę i monitorowanie posiadanego ptactwa.  

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Epidemia "czarnej śmierci" panowała w Europie przede wszystkim w wieku:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE