Ostrzeszów skorzystał z programu "Zdalna Szkoła" - do najbardziej potrzebujących dzieci trafią laptopy

2020-04-06 9:51
laptop
Autor: pixabay.com

Zakład Obsługi Placówek Oświatowych w Ostrzeszowie ubiegał się o dofinansowanie z rządowego programu "Zdalna Szkoła". Udało się i teraz nowe laptopy wraz z oprogramowaniem trafią do najbardziej potrzebujących dzieci w Ostrzeszowie. Wszystko po to by mogły korzystać z e-lekcji.

Jak informuje burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak laptopy wraz z oprogramowaniem i pakietem Microsoft Office kosztować będą 80 tysięcy złotych.

Sprzęt zostanie przekazany do podległych nam szkół podstawowych, a następnie udostępniony w formie wypożyczenia najbardziej potrzebującym uczniom, aby wspomóc obecnie praktykowaną naukę zdalną.

To nie koniec. Z budżetu Ostrzeszowa sfinansowane zostaną także komputery.

Zakupione zostaną komputery poleasingowe, których zakup zostanie sfinansowany z budżetu gminy i także przekażemy je uczniom szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Dodaje burmistrz Jędrowiak. 

Od 1 kwietnia gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE