Ostrzeszów po raz kolejny stanie się stolicą rocka progresywnego!

2022-05-31 10:30
Baszta ProgFest
Autor: Stowarzyszenie InnoQltura

Ostrzeszów znów stanie się polską stolicą ciężkich brzmień. 18 czerwca miasto już po raz jedenasty gościć będzie fanów różnych odmian rocka progresywnego. Wszystko podczas festiwalu Baszta ProgFest.

Koncertowo - festiwalowy czerwiec w Ostrzeszowie. Od 17 do 26 miastem zawładnie muzyka, bo właśnie wtedy odbędą się dni ziemi ostrzeszowskiej. Wydarzeniem inaugurującym tegoroczną edycję imprezy będzie festiwal rocka progresywnego Baszta ProgFest. To już jedenasta edycja festiwalu, który co roku ściąga do Ostrzeszowa fanów ciężkich brzmień z całej Polski.

Zapraszamy 18 czerwca o godz. 18:00 na dziedziniec baszty kazimierzowskiej na 11. edycję festiwalu Baszta ProgFest. W tym roku zagrają dla nas: INDIGO CHILD z Opola, METAFOX z Warszawy i ANVISION z Tarnowa. Serdecznie zapraszam. Nawet jak ktoś takiej muzyki na co dzień nie słucha, to warto przyjść, posłuchać, bo muzyka na żywo to jest coś niepowtarzalnego - mówi Maciej Janiszewski, organizator festiwalu.

Ale Baszta ProgFest to nie tylko muzyka na żywo. To przede wszystkim ludzie.

Miło popatrzeć, jak przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, jak się witają, bo nie widzieli się już bardzo długo. Często jest tak, że ludzie znają się tylko z koncertów i spotykają się właśnie przy okazji festiwali. Nasz festiwal m.in. stał się takim miejscem tych spotkań właśnie. Ludzie z różnych stron Polski przyjeżdżają, ściskają się, witają, na ich twarzach widać uśmiech. To jest to o co nam chodzi - dodaje organizator.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2014 roku. Wystąpili wtedy Sounds Like the End of the World oraz Besides.

QUIZ. Legendy polskiego rocka. Rozpoznasz, o jaki zespół chodzi? Kultowe piosenki i teksty

Pytanie 1 z 20
Który zespół śpiewał o "zrobieniu prywatki, jakiej nie przeżył nikt"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE