Ostrożnie na zakupach! I w sklepie i w sieci! Apeluje policja

2021-11-23 9:48
zakupy
Autor: pixabay

Trwa "black week" a za chwilę na dobre ruszy - szał przedświątecznych zakupów. A to przedświąteczne żniwa dla złodziei, szczególnie kieszonkowych. Dlatego policja - jak co roku - ostrzega przed sztucznym tłumem i sprytnymi kieszonkowcami. To także czas oszustw w sieci, więc i tu policja apeluje o ostrożność!

Coraz bardziej pomysłowi i coraz bardziej bezwzględni. Oszuści w sieci. Sezon na świąteczne zakupy w internecie się rozkręca, a policja apeluje by podczas tych transakcji zachować ostrożność. Warto sprawdzić zarówno sprzedawców jak i kupujących. A także strony, z których korzystamy.

Mówi Małgorzata Michaś, rzeczniczka komendy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdarzają się bowiem i w tym zakresie' "podróbki" i wtedy nasze pieniądze giną a zamówionego towaru nie ma. A oszuści mają nasze pełne dane. Teraz, kiedy tych zakupów w sieci robimy więcej, więcej jest też oszustw i wyłudzeń. Nie tylko pieniędzy czy towaru, ale także danych osobowych. A to może oznaczać ogromne kłopoty, bo oszuści dzięki tym danym mogą wziąć na nie kredyty. A wtedy szkody mogą być ogromne.

Warto samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo. I podczas zakupów skupić się nie tylko na tym, co kupujemy, ale czy przy okazji nie jesteśmy na celowniku złodzieja - dodaje rzeczniczka.

Podczas zakupów warto skupić się nie tylko na samych zakupach, ale także na tym, co dzieje się wokół nas. TRZEBA pilnować portfela. Najlepiej gotówkę mieć w kilku miejscach, albo po prostu płacić kartą. I tej karty - mówiąc wprost - pilnować. Złodzieje są bardzo sprytni, często działają w grupach więc warto mieć kontrolę na torebką i portfelem.

Każdą próbę oszustwa należy zgłosić policji.

Warto też pamiętać o swoich prawach w sieci, szczególnie jeśli chodzi o zwroty towarów.

Przed samymi świętami policja zwiększy też  - tradycyjnie - patrole w miejscach handlu.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE