Ostrów/Ukraina : Krystian Machnik z kolejną pomocą w Czarnobylu

2022-08-04 9:21
pomoc ukrainie
Autor: Napromieniowanip.l/fb

Ta pomoc jest cały czas potrzebna. I dlatego Krystian Machnik wraz z ekipą NAPROMIENIOWANYCH kolejny raz przekroczył granicę z Ukrainą i pojechał do Czarnobyla, by wesprzeć nie tylko SAMOSIOŁÓW, ale także inne osoby, które z powodu wojny potrzebują tego wsparcia. Czarnobyl jest ostrowianinowi szczególnie bliski. Od lat organizuje tam wyprawy i akcje humanitarne. W czasie wojny też spieszy z pomocą.

To już czwarta - w czasie trwającej od lutego wojny - wyprawa do Czarnobyla z pomocą humanitarną. Poprzednia odbyła się w lipcu. Wtedy ostrowianin wraz z całą ekipą NAPROMIENIOWANYCH był nie tylko w samej strefie zamkniętej, ale także m.in. w zniszczonej przez Rosjan Buczy czy Irpieniu. Teraz także odwiedzi te okolice i pomoże ich mieszkańcom.

Znów jesteśmy z pomocą humanitarną w okolicach Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej! Zrobiliśmy już ogromne zakupy dla kilku babuszek i z rana wjeżdżamy na teren skażony. A razem z nami, tym razem, będzie pomagać były mieszkaniec Prypeci - pisze na swoim profilu na fb Krystian Machnik.

Podczas ostatniego spotkania w Radiu Eska ostrowianin przyznał, że pomoc w czasie wojny jest szczególnie ważna, ale też miejsca, które odwiedza podczas akcji robią na nim jeszcze większe wrażenie niż wcześniej. Najbardziej BOLĄ widoki zniszczonych przez rosyjskie rakiety domów i bloków. Bo to świadczy o szczególnym okrucieństwie rosyjskiego agresora. Na swoim profilu umieszcza zdjęcia i relacje świadczące o rosyjskich zbrodniach.

Pomoc NAPROMIENIOWANYCH jest możliwa, bo oni sami otrzymują ogromne wsparcie. Od wszystkich. Cały czas trwa zbiórka, dzięki której ekipa ma pieniądze by kupić Ukraińcom to, czego teraz potrzebują najbardziej. To przede wszystkim żywność, ale nie tylko. Bo potrzebne są także inne rzeczy jak na przykła dbaterie czy żarówki. 

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

QUIZ czy można Ci zaufać? Jesteś godzien zaufania?

Pytanie 1 z 9
Przyjaciółka zdradza Ci swój wielki sekret. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE