Ostrów: najlepsi w masażu [POSŁUCHAJ]

2022-12-07 14:39
MEDYK
Autor: az Dominik Dwornik

Ostrowianin najlepszym masażystą. Dominik Dwornik, student z "Medyka" wygrał międzywojewódzki konkurs organizowany w Koninie. A pokonał w nim ponad 20 rywali z 8 szkół. Gładko przeszedł część teoretyczną, znalazł się w piątce finalistów i tu również okazał się bezkonkurencyjny.

Najważniejsza była wiedza o masażu, głównie sportowym i tym w fizjoprofilaktyce - mówi Dominik Dwornik. Każdy ma innego pacjenta, ale to samo zadanie. Najpierw trzeba było się zapoznać z zadaniem, przeprowadzić wywiad z pacjentem, dokonać oceny stanu i potem jest godzina na wykonanie masażu. To daje swobodę i nie trzeba było się spieszyć. Moje zadanie było takie – kobieta jeżdżąca na rowerze w górach upadła i złamała kość udową wieloodłamowo. Miała już zrobioną stabilizację śródszpikową, była blizna 6-tygodniowa z przeczulicą skórną, ograniczenie ruchomości w stawie biodrowym i kolanowym. Zadanie dość złożone i niełatwe, bo było sporo przeciwwskazań, ale do zrobienia.

medyk
Autor: fb Medyk
Dominik Dwornik- najlepszy masażysta jest w Ostrowie

Dominik Dwornik jest w ostrowskim "Medyku" studentem 2 roku klasy technik masażysta pod opieką Bianki Jarczak. A szkoła jako laureat w przyszłym roku będzie gospodarzem i organizatorem kolejnej edycji konkursu.

medyk
Autor: fb Medyk
Źródło: Ostrów: najlepsi w masażu [POSŁUCHAJ]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE