Ostrów: będą wspólnie edukować przyszłych medyków

2022-11-25 13:07
umowa 4 lo
Autor: az Andrzej Wojtyła, Małgorzata Jędroch i Dariusz Bierła

Edukacja medyczna kompleksowo. Szpital i 4 LO w Ostrowie podpisali umowę o współpracy z Akademią Kaliską. Uczelnia planuje otwarcie kierunku lekarskiego, a szkoła średnia ma już w swojej ofercie klasę medyczną. Uczniowie będą mieli dostęp do pracowni, zajęć i wykładowców.

To będzie również dostęp dla wolontariackiej pracy w szpitalu - mówi Małgorzata Jędroch, dyrektor szkoły. Pierwszym zamysłem było to, żeby dzieciaki zobaczyły na czym polega studiowanie kierunków medycznych czy opiekuńczych. Niektórzy marzą, by zostać lekarzem czy pielęgniarką, a potem się okazuje, że się nie nadają do tego zawodu albo to nie jest to o czym marzyli.

Klasa medyczna w 4 LO działa od 4 lat. W tym roku nabór do niej był najwyżej punktowany.

Super alternatywa dla tych, którzy nie mogą na studia wyjechać do jakiegoś dużego miasta. Świetnie wyposażone pracownie w Kaliszu mogą zdecydowanie ułatwić naukę tym, którzy chcą związać się z kierunkiem lekarskim, fizjoterapią czy pielęgniarstwem -mówi Kinga Nadolska, uczennica klasy medycznej. 

Kierunek lekarski ma zostać otwarty w Akademii Kaliskiej od października przyszłego roku.

Źródło: Ostrów: będą wspólnie edukować przyszłych medyków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE