Ostrów. Trwa śledztwo ws brutalnego zabójstwa bezdomnego

2022-12-07 20:13
morderstwo
Autor: pixabay

Potrzebne wyniki badań m.in. śladów biologicznych zabezpieczonych na narzędziach zbrodni. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim czeka na analizy biegłych w śledztwie dotyczącym brutalnego zabójstwa bezdomnego w Ostrowie w październiku tego roku. Podejrzani to dwóch 18-latków, którzy już usłyszeli zarzuty zabójstwa. Mężczyźni przyznali się do winy, choć powodów swojego zachowania nie umieli wyjaśnić.

Prokuratura wstępnie już ustaliła, że feralnej nocy 18-latkowie imprezowali, jeździli po Ostrowie i kręcili filmiki telefonami. Tak trafili do jednego z pustostanów. Tam zaatakowali 60-letniego bezdomnego. I bezlitośnie i brutalnie pobili na śmierć.

Jak udało się ustalić młodzi napastnicy mężczyznę kopali i bili rękami, oraz tym, co znaleźli na miejscu, w tym butelkami czy kawałkami desek. To wszystko zostało zabezpieczone i teraz jest dokładnie badane.

Udało się już także przesłuchać świadków. Zabezpieczono monitoring okolic miejsca, w którym doszło do zabójstwa.

Podejrzani o brutalne zabicie bezdomnego od blisko dwóch miesięcy są w areszcie. Grozi im do 25 lat więzienia.

Podczas śledztwa ma ich zbadać psychiatra.

QUIZ: Jakie ZŁO w Tobie siedzi? Czy masz odwagę, żeby to sprawdzić..?

Pytanie 1 z 6
Najbardziej w jesieni kocham...
Źródło: Ostrów. Trwa śledztwo ws. brutalnego zabójstwa bezdomnego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE