Mikstat: koniec wielkich drogowych remontów - już wkrótce!

2022-08-05 7:58
Ulica Mickiewicza w Mikstacie
Autor: JL

Choć na razie wszystko jest rozkopane - zakończenie prac jest już blisko. Na koniec sierpnia zaplanowano oddanie do użytku remontowanych i przebudowywanych obecnie ulic: Mickiewicza, Południowej i Matejki w Mikstacie.

W połowie lipca rozpoczęły się prace drogowe na ulicach: Mickiewicza, Matejki i Południowej w Mikstacie. Na ten moment praca wre - bo zostało jeszcze sporo do zrobienia, a termin oddania ulic do pełnego użytku kierowców, wyznaczono na koniec sierpnia. Jak na razie mieszkańcy mierzą się ze sporymi utrudnieniami w tych okolicach, ale już niebawem będą mogli poruszać się bardziej komfortowo i co najważniejsze - BEZPIECZNIE.

Ulica Mickiewicza w Mikstacie
Autor: JL

Prowadzone prace w dużej mierze obejmują infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, ale też drogową. W ramach przebudowy oprócz położenia nowej sieci wodociągowej, zostanie odnowiona nawierzchnia na ulicach i chodnikach.

Ulica Mickiewicza w Mikstacie
Autor: JL

Przebudowa była możliwa dzięki sporemu dofinansowaniu z rządowego funduszu Polski Ład, a całość kosztów wyniosła prawie 5 mln złotych.

Jesteś pewny, że wiesz, co oznaczają te znaki drogowe? Możesz się zdziwić!

Pytanie 1 z 17
Ten znak drogowy oznacza:
Jesteś pewny, że wiesz, co oznaczają te znaki drogowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE