Miał PONAD 3 PROMILE i spowodował wypadek - uciekł z miejsca zdarzenia

2020-05-28 13:41
Wypadek w Bralinie pod Kępnem
Autor: KPP Kępno

Spowodował wypadek i uciekł - był kompletnie pijany. W Bralinie pod Kępnem doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 62-letnia kobieta. Jej samochód dachował po tym jak inny w niego uderzył. Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Sycowa. Policjanci szybko go jednak namierzyli. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Wydmuchał ponad 3 promile!

Sprawca wypadku najechał na tył osobowej skody, którą kierowała 62-letnia mieszkanka Bralina. Jej auto dachowało, a mężczyzna, który doprowadził do wypadku nie udzielił pomocy poszkodowanej i uciekł.

Kierująca osobową skodą, 62 – letnia mieszkanka Bralina, została uderzona w tył swojego pojazdu przez inny ciemny samochód w wyniku czego straciła panowanie nad swoim pojazdem na skutek czego wypadła z drogi uszkadzając betonowy płot oraz znak informujący o przejściu dla pieszych. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała kobietę do kępińskiego szpitala. W dalszym toku wykonywanych czynności, nasi funkcjonariusze ustalili, iż kierujący, który doprowadził do tego zdarzenia drogowego odjechał w kierunku miejscowości Syców i już po niecałym kilometrze napotkano porzucony w przydrożnym rowie pojazd marki opel vectra z widocznymi uszkodzeniami z przodu, które mogły wskazywać że to właśnie ten pojazd brał udział w zderzeniu ze skodą.

Informuje Komenda Policji w Kępnie. 

Po kilkudziesięciu minutach policjanci odnaleźli także sprawce wypadku.

Po 45 minutach od zdarzenia kierujący oplem został zatrzymany przez naszych funkcjonariuszy, okazał się nim być 29 – letni mieszkaniec Borku Mielęckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie urządzeniem wskazało ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. 

Czytamy dalej w komunikacie kępińskiej Komendy.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kępnie gdzie usłyszał zarzuty.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE