Kolejni żołnierze z Ukrainy wyleczeni w ostrowskim szpitalu

2022-09-29 11:18
szpital żołnierze
Autor: az

Po kilku miesiącach pobytu, operacjach i rehabilitacji, teraz wracają do domów. Kolejni żołnierze z Ukrainy zakończyli leczenie w ostrowskim szpitalu. Od wybuchu wojny było ich tu kilkunastu, wśród nich obrońcy z Azowstalu.

Oni przyjechali tu w bardzo ciężkim stanie i udało się się ich wyprowadzić na tyle dobrze, że dziś są sprawni, chodzą sami. Oczywiście wymagają dalszego leczenia, głównie rehabilitacji, ale to już w warunkach ambulatoryjnych. Bardzo cieszymy się, że udało im się pomóc - mówi szef oddziału ratunkowego Adam Stangret. Ze względu na rodzaj ran leczeni był głównie na ortopedii i chirurgii. Poruszają się o własnych siłach. Wiadomo ze jest to początek drogi do rehabilitacji, usprawnianie, ale nie wymagają leczenia szpitalnego. To są długotrwałe procesy leczenia, ale jest ogromna poprawa i z tego się cieszymy.

szpital ostrow
Autor: az

Do nas trafił jeden z najciężej rannych, z raną postrzałową uda - mówi zastępca ordynatora ortopedii Marcin Bęcki. Był wstępnie zaopatrzony na Ukrainie, gdzie dokonali zespolenia kości i oczyszczenia. Natomiast są to rany, które się trudno goją. To był jeden z trudniejszych przypadków, bo z powikłaniem neurologicznym. Ale teraz porusza się o jednej kuli, samodzielnie. Pyta już czy będzie mógł biegać w pełni. Nie będzie to na pewno stuprocentowy powrót do sprawności, ale będzie ok.

Proces pełnego powrotu do sprawności będzie bardzo trudny - mówi ordynator chirurgii ogólnej Jarosław Kasperczak. Tym niemniej oni są tak zrehabilitowani, że mogą się samodzielnie poruszać. Zadziwiające jest to, że oni marzą o powrocie na front. Oni byli operowani, mieli usuwane odłamki po ranach postrzałowych. W tej chwili są praktycznie wyleczeni.

szpital ostrow
Autor: az

Szpital z Ostrowie znalazł się na liście krajowych placówek, które są przygotowane na przyjęcie rannych żołnierzy.

Od początku wojny leczono ich tu kilkunastu.

QUIZ na asertywność. Potrafisz mówić nie?

Pytanie 1 z 9
Wyrażasz swoje zdanie, a inni się z Tobą nie zgadzają. Co robisz?
Źródło: Ostrów. Kolejni żołnierze z Ukrainy wyleczeni w miejscowym szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE