Kaliszanin w rękach policji. Mężczyzna wpadł w Kobylej Górze, gdzie oszukał pracownika stacji benzynowej

2022-07-05 15:46
Kaliszanin w rękach policji. Mężczyzna wpadł w Kobylej Górze, gdzie oszukał pracownika stacji benzynowej
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie dość, że dopuścił się oszustwa na kwotę 1500 złotych, to jeszcze był poszukiwany przez policję. Kaliszanin jest już w rękach funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany w Kobylej Górze.

30 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce na stacji paliw w miejscowości Ligota. Nieznany sprawca, poruszający się samochodem marki Ford, podając się za znajomego właściciela wyłudził od pracownika stacji pieniądze w kwocie 1500 złotych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali w miejscowości Kobyla Góra 43-letniego mieszkańca Kalisza, który poruszał się opisanym w zgłoszeniu pojazdem. W toku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna tego dnia kierował samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie pozwoliło na ustalenie, że jest on również poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności.

Mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik ostrzeszowskich policjantów.

43-latek został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Obecnie przebywa w areszcie śledczym. 

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE