Już ponad 3 tysiące wniosków o pomoc z Tarczy Antykryzysowej złożyli ostrzeszowianie do miejscowego PUP

2020-05-21 11:09
tarcza
Autor: gov.pl

​Ostrzeszowianie masowo ruszyli do Urzędu Pracy. Jak informuje ostrzeszowski pośredniak do PUP wpłynęło już ponad 3 tysiące wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. 2979 z nich dotyczy mikropożyczek dla przedsiębiorców zatrudniających do 10 pracowników lub jednoosobowych działalności gospodarczych.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie realizuje szereg działań wspierających przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa. To udzielanie mikropożyczek oraz dofinansowań związanych ze spadkiem obrotów. 

Zdecydowana większość wnioskodawców to małe firmy albo jednoosobowe działalności gospodarcze. Do tej pory do PUP w Ostrzeszowie wpłynęło 2979 takich wniosków, z czego rozpatrzono 1509, a pozytywnie oceniono 1490. Kwota udzielonych pożyczek wynosi 7.443.200 zł

Drugą formą wsparcia jest dofinansowanie kosztów prowadzonych działalności w związku ze spadkiem obrotów. Tu złożono 161 wniosków na łączną kwotę 4.582.215 zł, z czego umowy podpisano póki co z 42 wnioskodawcami. Wypłacono 1.479.552 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE