Już po raz drugi wybiorą największą pyrę i najsmaczniejsze danie z ziemniaka!

2022-10-06 17:45
pyrka
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Wielkopolska pyrą stoi! Wiadomo to nie od dziś - i właśnie już w najbliższą sobotę odbędzie się finał konkursu pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”. Tym razem, w Ostrzeszowie. To będzie dzień pełen smaków, aromatów i ... niezapomnianych widoków.

Po raz drugi wybiorą największą wielkopolską pyrkę.

Już w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na największego wielkopolskiego ziemniaka i najsmaczniejsze ziemniaczane danie. To będzie dzień pełen smaków i aromatów. Koniecznie wpadnijcie na żywo zobaczyć najcięższego ziemniaka - tylko lepiej z pustym brzuchem, bo nikt nie oprze się przygotowywanym na ten dzień smakołykom.

W sobotę, 8 października organizujemy już po raz drugi konkurs na największą wielkopolską pyrę. Zachęcamy tych, którzy są w posiadaniu tego warzywa żeby dotarli do Ostrzeszowa. Tam odbędzie się ważenie ziemniaków. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne finansowo nagrody. Oprócz tego będzie tam również rozstrzygnięcie konkursu na potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka”. Chcemy w ten sposób promować to warzywo, z którym związana jest Wielkopolska - zaprasza Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

plakat pyra
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Wielkopolska pyrą stoi - już w najbliższą sobotę wszyscy się o tym przekonamy. Start imprezy o godz. 12:00.

PO, PZ czy PY – to nie jedyne rejestracje w Wielkopolsce! Znasz resztę?

Pytanie 1 z 9
PK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE