Jest najnowszy ranking "PERPEKTYWY" - jak poradziły sobie szkoły w Ostrzeszowie?

2022-01-12 12:03
ranking
Autor: perspektywy.pl

Dwie srebrne i jedna brązowa tarcza. Właśnie ukazał się najnowszy ranking portalu edukacyjnego „Perspektywy”. Każda szkoła średnia w Ostrzeszowie otrzymała odznakę. Jakie miejsca w Polsce i Wielkopolsce zajęły ostrzeszowskie placówki? Sprawdźcie!

1 liceum ogólnokształcące i Zespół Szkół numer 1 w Ostrzeszowie zostały wyróżnione srebrną tarczą w rankingu portalu edukacyjnego „Perspektywy”. Ostrzeszowskie 1 Liceum ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie zajęło 272 miejsce w Polsce wśród ogólniaków. Odnotowało wzrost w porównaniu do 2021 roku o aż 42 oczka. W województwie Wielkopolskim jest na 21 pozycji.

Brązową tarcze otrzymało także II LO i technikum, które są w Zespole Szkół numer 2. W zestawieniu wojewódzkim ogólniak zajął 82 miejsce, a technikum 83.

Zespół Szkół numer 1 w Ostrzeszowie natomiast zajął 225 miejsce w kraju i to spadek o 9 oczek. Są na 18 miejscu w Wielkopolsce.

W naszym regionie "Perspektywy" wyróżniły także III LO w Kaliszu, które otrzymało złotą odznakę i jest na 153 miejscu w kraju. To jednak znaczny spadek w porównaniu do 2021 roku, kiedy kaliski Kopernik był na 116 pozycji.

Kapituła konkursowa brała pod uwagę kilka kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także oceny z testów zawodowych.

Pełen ranking techników znajdziecie TU -> https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow

Pełen ranking liceów znajdziecie TU -> https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow

Malutki niedźwiadek trafił do lecznicy w Przemyślu
Sonda
Czy koncerty w 2022 roku powinny zostać odwołane?

Polecany artykuł:

Przysiądź się do kryptologa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE