Internet opanował #GaszynChallenge czyli "pompowanie dla Wojtusia z Galewic"

2020-06-01 12:29
osp Grabów nad Prosną
Autor: OSP Grabów nad Prosną

#GaszynChallenge polega na wykonaniu filmiku i wrzuceniu go w media społecznościowe, na którym wykonuje się pompki. Lokalne środowiska np. strażacy z OSP Grabów nad Prosną, OSP Kraszewice czy policjanci z Kępna już w akcje się włączyli i nominują do zabawy kolejne jednostki. A wszystko po to, by wesprzeć chorego na SMA Wojtusia z Galewic.

18-miesięczny Wojtuś z Galewic choruje na SMA. Rodzice chłopca zbierają pieniądze na najdroższy lek na świecie, czyli terapie genową, która kosztuje 9 milionów złotych. Póki co na koncie Wojtka jest prawie 7 milionów. By pomóc w zbiórce lokalne środowiska nagrywają filmy, na których robią pompki i nominują do zabawy kolejne jednostki. Jeżeli ćwiczenia zostaną wykonane to na konto chłopca trafić musi co najmniej 5 zł, a jeśli wyzwanie zostanie odrzucone to ci, którzy go nie podjęli muszą wrzucić do skarbonki co najmniej 10 zł. Na wykonanie filmu jest 48 godzin. 

W akcje włączyli się już między innymi strażacy z OSP Grabów nad Prosną, OSP Kraszewice czy policjanci z KPP Kępno.

Wszystko śledzić można między innymi na facebookowym profilu Załoga Wojtusia z SMA - Mały Człowiek, Wielka Sprawa. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE