I znów więcej zakażonych! W Wielkopolsce 29. Kolejni chorzy w Krotoszynie i Ostrowie

2020-09-15 11:04
coronawirus
Autor: pixabay

Wczorajszy spadek zachorowań był tylko chwilowy. Dzisiejsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 605 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. W Wielkopolsce - 28. Padł też kolejny "rekord" zgonów. To 24 ofiary patogenu. W tym troje mieszkańców Wielkopolski : 81 letni mieszkaniec powiatu kaliskiego i dwoje seniorów z powiatu gostyńskiego.

11 przypadków jest w powiecie poznańskim. Po cztery mają powiaty krotoszyński i gostyński. Po dwa ostrowski i słupecki. Po jednym zachorowaniu jest w powiatach : tureckim, pilskim, konińskim, gnieźnieńskim, wrzesińskim i wolsztyńskim.

Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 29 do 81 lat. Dziesięć osób wymaga leczenia szpitalnego. Pozostali są izolowani w domach.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 6404 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 833 to przypadki aktywne. 244 osoby zmarły, a 5327 wyzdrowiało.

W Polsce koronawirusa dotąd potwierdzono u ponad 75 tysięcy​ ludzi. Zmarło 2227. Wyzdrowiało ponad 61 i pół tysiąca.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej
Źródło: I znów więcej zakażonych! W Wielkopolsce 29. Kolejni chorzy w Krotoszynie i Ostrowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE