Grabów nad Prosną pisze do premiera w sprawie cen gazu - mieszkańcom grozi "ubóstwo energetyczne"

2021-11-29 10:49
gaz
Autor: pixabay.com

Pisma, apele, protesty nie dały żadnych efektów. Podwyżki nadal obowiązują, a mieszkańcom grozi "ubóstwo energetyczne". Tak w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego pisze samorząd Grabowa nad Prosną. A chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu, jakie wprowadziła spółka Gen Gaz dla swoich odbiorców. Nimi są właśnie mieszkańcy Grabowa nad Prosną, a także Kobylej Góry, Doruchowa i Mikstatu.

​Szereg akcji nie przyniósł efektów dlatego samorząd Grabowa nad Prosną wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu, jakie dotknęły mieszkańców gmin Grabów nad Prosną, Mikstat, Kobylą Górę i Doruchów. Jak przyznają samorządowcy z Grabowa liczne pisma i apele o obniżkę cen nic nie dały. Grabów więc apeluje do władz centralnych o podjęcie konkretnych działań w tym zakresie.

Wysłaliśmy wiele pism, natomiast te które otrzymujemy są niesatysfakcjonujące dla nas. Podwyżka w dalszym ciągu się utrzymuje. Są proponowane jakieś zmiany w podatkach, ale i tak ta podwyżka dla naszej gminy jest bardzo duża, bo to jest 100% podwyżki. Ceny gazu wzrosły o 170%, co się przełożyło na ponad 100% podwyżkę na rachunkach. 

mówi przewodniczący rady miasta i gminy Grabów nad Prosną Marcin Biel.

Podwyżki obowiązują od 1 października. Objętych nimi zostało kilkadziesiąt gmin w Polsce, tych w których dostawcą jest niemiecka spółka Gen Gaz.

Sonda
Czy ceny gazu powinny być stałe?
Ogromny pożarna ul. Jagiellońskiej w Olsztynie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE