Fundusz Dróg Samorządowych: dotacja dla Kraszewic, Doruchowa, Czajkowa i powiatu ostrzeszowskiego

2020-04-17 10:37
droga
Autor: Konrad Kuświk/Fb

Wnioski kilku gmin powiatu ostrzeszowskiego i samorządu powiatowego znalazły się na liście projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach rządowego programu "Funduszu Dróg Samorządowych". Wśród gmin, które otrzymają dotacje są Kraszewice, Doruchów i Czajków. Dwie poważne, drogowe inwestycje ma zamiar przeprowadzić także powiat ostrzeszowski.

Samorząd powiatu ostrzeszowskiego starał się o dofinansowanie dwóch zadań i udało się. Remont przejdzie odcinek Grabów-Osiek. To zadanie wieloletnie. Wysokość dofinansowania wynosi 50% i jest to 1,873,819.00 zł. Modernizacja w całości ma zakończyć się w 2022 roku. Drugie dofinansowane zadanie to remont drogi powiatowej 5599P Doruchów - Kępno. Tu także wysokość dotacji wynosi 50%. Ogólna szacowana wartość projektu oscyluje na poziomie ponad 2,146,000.00 zł (dofinansowanie 1,073,314.36 zł.)

Wśród samorządów gminnych powiatu ostrzeszowskiego dotacje otrzymały Kraszewice, Doruchów i Czajków. W pierwszej gminie przeprowadzony zostanie remont drogi gminnej nr 846546P Jajaki -Jelenie.

Wartość zadania to 2,139,532.23 zł a pozyskane dofinansowanie stanowi 50% wartości zadania tj. 1,069,766.12 zł
Ul. Słoneczna w Kraszewicach to już następna droga którą gruntownie zmodernizujemy w naszej gminie po drodze w Jaźwinach, Kuźnica Grabowska Bigosy, Jelenie Folusz i ul. Kwiatowa w Kraszewicach. Kosztorys obejmuje kompleksową przebudowę tej drogi z odnowieniem przepustów, wzmocnieniem poboczy, odnowieniem chodników, znaki świetlne oraz oczywiście nową warstwę masy asfaltowej podobnie jak w przypadku np. ul. Kwiatowej.

Mówi wójt Kraszewic Konrad Kuświk.

W Czajkowie natomiast modernizacje czeka odcinek Czajków-Stara Wieś. 

Wniosek złożony przez Gminę Czajków dotyczący remontu drogi gminnej Czajków-Stara Wieś i uzyskał on pozytywną ocenę i dofinansowanie w kwocie  1 159 536,00 zł co stanowi 80% wartości inwestycji.

Mówi wójt Czajkowa Henryk Plichta.

Na liście znalazł się także Doruchów. Tu wybudowany zostanie ciąg komunikacyjny łączący drogę wojewódzką nr 450 Kalisz-Opatów z drogą powiatową Pustkowie-Doruchów, wraz z kanalizacją deszczową. Wysokość dotacji to 60% czyli 1,103,934.62 zł. 

Dotacje otrzymała także gmina i miasto Ostrzeszów. O tym jakie inwestycje tam będą przeprowadzone pisaliśmy TUTAJ https://www.eska.pl/ostrzeszow/jest-dofinansowanie-z-funduszu-drog-samorzadowych-dla-ostrzeszowa-beda-remonty-aa-CCxr-jZvU-x9aZ.html

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE