Dramatyczna sytuacja w szpitalu w Krotoszynie - większość oddziałów zamknięta

2020-04-04 10:54
blok operacyjny
Autor: spzoz.krotoszyn.pl

Krotoszyn zamyka prawie cały szpital. Koronawirusem zarażona jest część personelu i pacjentów. Działa tylko Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna czyli tzw. wieczorynka.

Jak doszło do zakażenia koronawirusem personelu i pacjentów szpitala w Krotoszynie? To ma wskazać dochodzenie epidemiczne, które prowadzą służby sanitarne. 

W piątek koronawirusa potwierdzono u 9 kolejnych osób. Sobota przyniosła 12 przypadków. Tym samym liczba wszystkich chorych z terenu powiatu krotoszyńskiego wzrosła do 59. To najwięcej wśród powiatów w południowej części Wielkopolski.

Sytuację cały czas monitoruje sztab kryzysowy.

To jest bardzo trudna sytuacja dla wszystkich. I psychiczna i finansowa. Staramy się reagować i robić wszystko, co jest możliwe w tym momencie, by sytuację opanować.

Mówi starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.

Zgodnie z komunikatem z piątkowego wieczoru Sanepid w Krotoszynie zdecydował o zamknięciu w miejscowym szpitalu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgicznego oraz Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologicznym. Nie działają również Zakład Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

KOMUNIKAT SZPITALA W KROTOSZYNIE:

SPZOZ w Krotoszynie informuje, że trwa dochodzenie epidemiologiczne mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z zakażeniem koronawirusem pacjentów i personelu naszego szpitala.

Współpracując na bieżąco z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Krotoszynie, podejmujemy wszelkie możliwe działania mające na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Z tego powodu czasowo zawieszono działalność następujących oddziałów w Szpitalu przy ul. Mickiewicza 21 w Krotoszynie:

Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego
Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologicznym Oddziału Wewnętrznego
oraz Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, ul. Bolewskiego 14.
O dalszym postępowaniu będziemy informować na bieżąco.

W Szpitalu Powiatowym przy ul. Mickiewicza pracują: Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna "wieczorynka".

Informacje teleadresowe najbliższych szpitali:

SPZOZ w Gostyniu, Pl. Karola Marcinkowskiego 8/9, 63-800 Gostyń, tel. 65 322 68 00
Szpital Powiatowy w Jarocinie sp. z o.o., ul. Szpitalna 1, 63-200 Jarocin, tel. 62 33 22 183
Milickie Centrum Medyczne sp. z o.o., ul. Grzybowa 1, 56-300 Milicz, tel. 71 384 67 54.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Limanowskiego 20/22, 63-400 Ostrów Wlkp., tel. 62 595-11-00
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o.o., ul. Poznańska 125a, 63-300 Pleszew, tel. 62 74 20 900
Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o., ul. Gen. Grota Roweckiego 6, 63-900 Rawicz, tel. 65 546 24 13-16

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE