Doraźna Izba Przyjęć powstała przed Szpitalem Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem

2020-04-18 17:49
Doraźna Izba Przyjęć powstała przed Szpitalem Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem
Autor: Fundacja Superbohaterowie

W Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w podkaliskiej Wolicy powstała Doraźna Izba Przyjęć i specjalny tunel. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu placówki. Szpital przygotowuje się do świadczenia standardowych usług oraz do wznowienia przyjęć pacjentów, którzy dostają skierowanie do Wolicy na specjalistyczne leczenie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy z Doraźną Izbą Przyjęć, która ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i pracownikom placówki.

Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy nie dysponował SOR-em. Dysponował jedynie niewielką izbą przyjęć. Niestety, aktualna sytuacja epidemiologiczna wymusiła rozwiązania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Stąd też zrodził się pomysł stworzenia izby zakaźnej, która zbudowana została z kontenerów modułowych. Kontenery te zostały zamontowane dzięki pomocy 12 Brygady WOT. Są one połączone z budynkiem specjalnym tunelem, tak aby lekarz dyżurny mógł bezpiecznie dostać się do pacjenta.

Mówi Sławomir Wysocki, dyrektor placówki. 


Powstanie izby doraźnej umożliwiło wydzielenie specjalnych stref:  zielonej, czerwonej i pomarańczowej.

Pacjent wchodzi do strefy zielonej i przez domofon jest zbierany od niego wywiad. Jeśli istnieje podejrzenie COVID-19 pacjent kierowany jest do stworzonej z kontenerów izby przyjęć- do strefy czerwonej. Strefa pomarańczowa to jest miejsce, gdzie przebierają się pracownicy. Ubierają strój ochronny bądź go zdejmują. Takie rozwiązanie pozwoli na to, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia na terenie szpitala.

Wyjaśnia Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala.

Budowa tunelu była możliwa dzięki pomocy Fundacji Superbohaterowie oraz firmy Plandeki Kalisz.

Odpowiadając na apel i potrzebę Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy,
jako Fundacja Superbohaterowie z Kalisza-zakupiliśmy 40-metrowy kołnierz sanitarny do dezynfekcji, łączący szpital stacjonarny z jednostką polową, który zapewni bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów. Lokalna Firma "Plandeki Kalisz", zgodziła się wykonać jedyny taki w Polsce korytarz, rezygnując całkowicie z zarobku.

mówi Marcin Bilski, Prezes Fundacji Superbohaterowie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE