Crossy Ostrzeszowskie się odbędą, ALE bez PÓŁMARATONU

2022-01-13 11:25
bieg
Autor: pixabay.com

To już pewne - Crossy Ostrzeszowskie odbędą się 10 kwietnia. Miłośnicy biegów powinni być zadowoleni, ale nie ci, którzy liczyli na start w półmaratonie. Bo ten dystans w tym roku wypada. Zamiast niego zorganizowany zostanie bieg na 5500 metrów przez Bałczynę. Jak zawsze będą też biegi dla maluchów i młodzieży. Cross wraca po dwóch latach.

Crossy ostrzeszowskie się odbędą, ale bez najważniejszego biegu, czyli półmaratonu. Miłośnicy biegania na dłuższych dystansach na pewno będą zawiedzeni taką decyzją organizatorów. Półmaraton zawsze przyciągał wielu biegaczy, nie tylko z naszego regionu, ale także z odleglejszych zakątków Polski. W tym roku zamiast niego odbędzie się bieg open na dystansie 5500 m. Będą też biegi towarzyszące. 

Jak zdecydowano, nie odbędzie się rozgrywany wcześniej w ramach crossu półmaraton; przewiduje się natomiast biegi dla maluchów i dla przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej; będzie też bieg open na dystansie 5500 m malowniczą trasą przez Bełczynę.

Informuje powiat ostrzeszowski.

56. Cross poświęcony będzie pamięci Wojciecha Mamysa. Był działaczem sportowym i społecznikiem. Udzielał się w wielu organizacjach sportowych, między innymi pomagał także przy Crossach Ostrzeszowskich.

Pożar gazociągu w Cesarce
Sonda
Czy startowałeś/aś kiedyś w Crossach Ostrzeszowskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE