Centrum badań "test and go" wraca do Kępna - tam wciąż rośnie liczba zakażonych COVID-19

2020-05-28 10:07
kępno
Autor: Patryk Jędrowiak/Fb

Mobilny punkt pobrań drive -thru znowu w Kępnie. Chodzi o to, żeby przebadać przede wszystkim pracowników dużych firm, głównie meblarskich. Wszystko dlatego, że Kępno to wielkopolskie meblowe zagłębie, a w jednej z takich fabryk zakażonych koronawirusem zostało ponad 20 procent załogi. Dlatego punkt wraca do miasta.

Mobilny punkt pobrań już w Kępnie był. W miniony weekend zrobiono w nim ponad 1200 testów. Wyniki powinny być lada dzień.

Wcześniej przebadano wszystkich pracowników fabryki, w której koronawirus się pojawił. Ponad 20 procent zostało zakażonych. W całym powiecie liczba chorych przekroczyła już 300. I dlatego Wojewoda Wielkopolski wraz z władzami samorządowymi i Sanepidem zdecydował o powrocie centrum badań "test and go" do KĘPNA. Na trzy dni - od 1 do 3 czerwca.

Punkt "test and go" stanie ponownie w Kępnie przy ulicy Sportowej w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 16:00. Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie . Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko.

Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne.

Informuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Organizacją punktu zajmie się 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Dziennie może zostać przebadanych około 400 osób. Badanie "test and go" jest dedykowane osobom, które osobiście stawią się wraz z dokumentem tożsamości w punkcie poboru.

Chcemy, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie i zrobimy wszystko, aby sytuacja w Kępnie wróciła do normy. Prosimy więc właścicieli zakładów pracy, aby w trybie pilnym podjęli współpracę z władzami gminy w tym zakresie.

Dodaje Wojewoda Wielkopolski.

Aby wziąć udział w badaniu należy zgłosić się pod numer telefonu 61 65 68 075.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE