Burmistrz Ostrzeszowa z wotum zaufania i absolutorium

2020-06-25 18:52 ksz
burmistrz
Autor: ksz

Patryk Jędrowiak burmistrz Ostrzeszowa podczas dzisiejszej (25.06) Sesji Rady Miasta i Gminy uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Absolutorium to kwestia prestiżu gospodarza miasta i gminy. Jego brak nie oznacza żadnych sankcji, ale jego udzielenie jest oznaką poparcia dla burmistrza. To jednogłośne nie jest.

Radni, po uprzednim zapoznaniu się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej - udzielili burmistrzowi Patrykowi Jędrowiakowi absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. "Za" głosowało 14 radnych, 4 wstrzymało się od głosu. Nie było głosów przeciwnych. 

Życzę Panu sukcesów, efektywnej pracy dla dobra mieszkańców miasta i gminy Ostrzeszów. Wierzę również, że społeczność naszej małej ojczyzny dostrzega i ocenia pozytywnie Pana wkład w rozwój miasta i gminy, a optymizm, który Panu zawsze towarzyszy niech dodaje sił do dalszej pracy. Wysokiej radzie z kolei bardzo dziękuje za udzielenie absolutorium.

Mówi przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Beata Calińska.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za udzielone absolutorium (...). Bardzo cenię sobie współprace z Państwem, nawet jeżeli czasem te dyskusje są bardziej obfite to dobrze, bo one zawsze coś wnoszą. Dziękuje również wszystkim pracownikom miasta i gminy i jednostek organizacyjnych i przede wszystkim dziękuje również Panu Skarbnikowi za rzeczowe i merytoryczne sprawowanie opieki nad naszym budżetem. To jest bardzo cenne. Dziękuje również mojej zastępczyni. Myślę że w tej trudnej sytuacji finansowej w jakiej znalazł się kraj i samorządy taka rzetelna praca i działanie na tyle na ile jest to możliwe, na tylu polach na ile możemy pozyskiwania środków z takich programów jakie są dla nas dostępne, będzie na przyszłość na nas także kluczowe. 

Dodał burmistrz Jędrowiak.

W sesji absolutoryjnej nie uczestniczyło 3 radnych.