Będzie więcej zakażeń? Trwają badania w powiecie ostrzeszowskim

2020-08-10 13:33
drive
Autor: BŹ

Najbliższe dni mogą przynieść kolejne wysokie liczby zakażeń w powiecie ostrzeszowskim. To konsekwencja ogniska w firmie drobiarskiej w Mikstacie. Zakażonych jest około pół tysiąca osób, a może być więcej, bo trwają badania mieszkańców. Przypadków z tego ogniska sporo jest także w pobliskim powiecie ostrowskim.

W piątek w Mikstacie w punkcie drive-thru wymazy pobrano od ponad 450 osób, blisko 30 ma wyniki pozytywne.
Dziś (poniedziałek) badani są pensjonariusze i personel dwóch DPS - ów. Jutro ( wtorek) kolejny raz mobilny punkt stanie w Mikstacie.
Cały powiat od soboty ma zaostrzony rygor sanitarny, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia został on oznaczony na czerwono.
Mówi TOMASZ STUBE- rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Sytuacja jest cały czas monitorowana przez służby. Cały czas także czekamy na kolejne wyniki badań. We wtorek wymazy pobierane będą od kolejnych mieszkańców. Trzeba pamiętać, że powiat ten cały czas jest oznaczony jako CZERWONY i obowiązują w nim nowe zakazy i nakazy, których trzeba bezwzględnie przestrzegać!

Zgodnie z wytycznymi, od soboty w powiece ostrzeszowskim trzeba zasłaniać usta i nos. I to w każdym miejscu. Większy dystans społeczny obowiązuje w restauracjach i kościołach. Odwoływane są spotkania kulturalne. A wesela i inne uroczystości rodzinne mogą liczyć maksymalnie 50 osób.

A przestrzeganie nowych zasad sprawdza policja i służby sanitarne.

Otwierają Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE