Będzie poszukiwanie skarbów, pokaz militariów i ułani - Kuźnica Grabowska zaprasza na piknik historyczny

2021-09-07 13:07
skarb
Autor: pixabay.com

Już 18.09 w Parku Dworskim w Kuźnicy Grabowskiej odbędzie się piknik historyczny. Wydarzenie orgaznizowane jest po raz pierwszy, a pomysłodawcy zaplanowali sporo atrakcji. Nudzić się na pewno nie będą dzieci. Dla nich przygotowano zabawę terenową, dmuchany zamek, pokaz militariów czy zwiedzanie Muzeum Elementarza. Co jeszcze? Czytajcie dalej!

Jesienią 2020 roku detektoryści ze Stowarzyszenia "Wrocławska Grupa Poszukiwawcza" rozpoczęli badania terenu wokół dawnego Dworku Oxnerów w Kuźnicy Grabowskiej. Obecnie to siedziba Muzeum Elementarza. Poszukiwacze chcą teraz pokazać co udało się im znaleźć. Artefaktów, głównie przedmiotów codziennego użytku jakie skrywała przez lata kuźnicka ziemia jest sporo. To wszystko do zobaczenia będzie na PIKNIKU HISTORYCZNYM, który odbędzie się w sobotę 18.09.

Prócz tego będą też pokazy militariów, poszukiwanie skarbów i warsztaty pisania stalówką dla dzieci, zwiedzanie Muzeum Elementarza z przewodnikiem czy przejazd ułanów. Nie zabraknie też kawy, herbaty i domowych wypieków. 

plakat
Autor: Muzeum Elementarza im. prof. Mariana Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE