Będą się ścigać! Przed nami Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Godzieszach Wielkich

2022-09-28 11:23
Będą się ścigać! Przed nami Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Godzieszach Wielkich
Autor: organizatorzy

To będą sportowe emocje. Przed nami Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn. Wyścigi odbędą się 1-2 października w Godzieszach Wielkich w powiecie kaliskim.

W zawodach udział wezmą zawodnicy w pięciu kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców oraz elity. Ścigać się będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W sobotę odbędzie się wyścig dwójek, a w niedzielę wyścig drużyn.

To jest wyścig dosyć forsowny. W związku z tym, że jest to już koniec sezonu jest to traktowane jako rozegranie Mistrzostw Polski, ale też jako możliwość wydłużenia tego wysiłku i możliwości treningowych, żeby zawodnicy byli gotowi do startu w następnym sezonie.

Mówi ESCE Jacek Kasprzak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Wyścig rozegrany zostanie na trasie Godziesze Wielkie - Zajączki Bankowe - Brzeziny - Opatówek - Zajączki Bankowe - Godziesze Wielkie. Start i meta zlokalizowane zostały przy Szkole Podstawowej przy ul. Kordeckiego w Godzieszach Wielkich. Sobotnie wyścigi rozpoczną się o godzinie 13.30 a niedzielne o 13.00.

Partnerem medialnym Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym jest Radio Eska.

Czy twój rower jest oznakowany?

Pytanie 1 z 1
Czy twój rower jest oznakowany?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE