Aresztanci z Ostrowa Wielkopolskiego szyją maseczki ochronne FILM

2020-04-16 14:48
WZ
Autor: WZ

Wielkie szycie w ostrowskim areszcie zaczęło się 23 marca. Na początku były trzy maszyny do szycia. Był też ogromny zapał do pracy. I produkcja ruszyła. Teraz maszyn jest już 15 i cel jeden - uszyć 150 tys. sztuk maseczek ochronnych. Do tej pory spod rąk osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim wyszło blisko 20 tys. ochraniaczy.

Pierwsze partie masek ochronnych trafiły już m.in. do ostrowskiego szpitala czy ...policji. Każdego dnia aresztanci mogą uszyć nawet do 2 tysięcy sztuk ochraniaczy, na 15 maszynach. 

To sprzęt przekazany przez funkcjonariuszy z Aresztu Śledczego, ale także przez osoby prywatne. Jest też znacznie więcej materiału do szycia.

Część flizeliny dla aresztu przekazał powiat ostrowski (a kupiło Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski).

A jeszcze przed świętami wielkanocnymi placówka sama pozyskała 4000 metrów flizeliny i 2200 metrów gumki.

Przy maszynach siada codziennie 15 osadzonych. 7 kolejnych pomaga. Jest podział obowiązków. Są ci, którzy kroją materiał, tną gumki. Wszystkie na bieżąco przekazywane jest do ostrowskiego starostwa powiatowego, które decyduje, gdzie maseczki trafią. Aresztanci są bardzo zaangażowani w projekt. I co cieszy- wykonują dobrą robotę- bo nasze maseczki są wysoko oceniane. Trafiały m.in. do szpitala.  I do Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Mówi mjr Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wielkie szycie trwa w całym powiecie ostrowskim. Celem jest 150 tysięcy sztuk. Już teraz dzięki zaangażowaniu i mieszkańców powiatu, i firm - maseczek uszyto ponad 30 tysięcy.

Zobaczycie jak aresztanci szyją maseczki - FILM poniżej 

Aresztanci z Ostrowa Wielkopolskiego szyją maseczki ochronne
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE