Zbliża się X Wigilia na kaliskim rynku!

2021-12-02 10:45
Zbliża się X Wigilia na kaliskim rynku!
Autor: M.Rajewska, eska.pl na zdj. Tomasz Jeżyk, szef Fundacji Bread of Life w Kaliszu

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Wigilii na kaliskim rynku! Wydarzenie odbędzie się 18 grudnia. Będzie się działo! A to wszystko w szczytnym celu, bo zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie podopiecznych Fundacji Bread of Life.

To już druga edycja wydarzenia w cieniu pandemii. W ubiegłym roku Wigilia na kaliskim rynku przeniosła się do internetu. Udało się wtedy zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Organizatorzy liczą, że w tym roku wszystko pójdzie zgodnie z planem i wszyscy spotkamy się na Głównym Rynku, po to, by wesprzeć podopiecznych Fundacji Bread of Life.

W tym roku zbieramy środki dla Marcina, który jest osobą niepełnosprawną wychowywaną przez samotnego ojca. Marysi, która choruje na białaczkę i obecnie przebywa w szpitalu onkologicznym w Warszawie. A także dla Marcela, Jasia i Adama, którzy są autystami.

Mówi Tomasz Jeżyk, szef kaliskiej Fundacji Bread of life.

18 grudnia kaliski rynek będzie tętnił życiem! Uczestnicy będą mogli skosztować barszczyku, kiełbasy z grilla oraz grzańca. O godzinie 15.00 pojawi się św. Mikołaj. Osoby chętne będą mogły oddać krew. Imprezę poprowadzą Karolina Romke i DJ Maxx. A na scenie zaprezentują się wokaliści z Kalisza.

Stawiam na artystów z Kalisza. Będzie Piano Song, Music Store, Talent Studio, Musical Art. Zaprosiłam w tym roku również Marcela Tułacza, młodego multiinstrumentalistę i wokalistę. Na scenie pojawi się także zespół Gangsters Rock. Nie zabraknie polskich i zagranicznych piosenek oraz kolęd. Gwiazdą wieczoru będzie krakowska grupa pop-rockowa Alergen.

Mówi Iwona Mikusińska, która odpowiada za scenę.

Tegorocznej Wigilii na kaliskim rynku towarzyszą również inne wydarzenia m.in. bieg aniołów, eventy w galeriach handlowych czy licytacje internetowe.

Bieg aniołów – to już druga edycja. Osoby, które chcą wziąć w nim udział mogą rejestrować się na platformie dostartu.pl. Za symboliczną kwotę 10 zł można otrzymać skromny podarunek od naszej fundacji. 12 grudnia od godziny 15.00 do 18.00 odbędzie się event w galerii Amber, a tydzień później w galerii Tęcza. W internecie prowadzone będą licytacje.

Dodaje Tomasz Jeżyk.

Medialnie wydarzenie wspiera Radio Eska :)

Kinowe Uniwersum Marvela - sprawdź jak dużo pamiętasz z filmów

Pytanie 1 z 9
W którym filmie MCU pojawił się Spider-Man?
Spider-Man. Bez drogi do domu - wszystko co wiadomo o filmie. Czego możemy się spodziewać w kinie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE