Zagłodził blisko 4 tysiące kaczek! Stanie przed sądem

2020-04-21 14:35
kaczki
Autor: pixabay

Jest akt oskarżenia w sprawie 40 -letniego hodowcy z powiatu ostrowskiego , który doprowadził do śmierci dokładnie 3988 ptaków. Sprawa wyszła na jaw w styczniu tego roku przy okazji ....ptasiej grypy. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyzna sam zgłosił śmierć ptaków w styczniu tego roku. A że w powiecie panowała właśnie ptasia grypa - wszystko  chciał wytłumaczyć właśnie tym wirusem. Prawda okazał się inna.

Podczas śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy. Między innymi materiały z analizy przeprowadzonej przez inspektorów weterynarii.

Biegli potwierdzili, że oskarżony zaniedbywał kaczki. Ptaki miały za mało pożywienia i wody. Do tej przebywało w dużych skupiskach, w zimnych pomieszczeniach. To błędy hodowlane, które doprowadziły do śmierci kaczek.

Taka sytuacja trwała od grudnia ubiegłego, do stycznia bieżącego roku.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Podczas śledztwa przyznał się do winy. Tłumaczył się kłopotami z dostępnością paszy od dostawców.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE